Okolí

Nejbližší okolí hotelu nabízí mnoho míst s přírodními, kulturními a historickými zajímavostmi, které jsou dostupné pěšky nebo na kole. Stačí jen vzít mapu a využít husté sítě turistických tras. Namátkou dáváme několik tipů.

Devět skal 8km (836m)

Nejvyšší vrchol Žďárských vrchů. Vrcholový útvar upraven jako vyhlídka.

Medlov 1 km

Další vyhlášený rekreační rybník v bezprostřední blízkosti hotelu (28,5 ha).

Nové Město na Moravě 5 km

Vyhledávané lyžařské a turistické centrum Žďárských vrchů. V lyžařském areálu Zláté lyže se pravidelně pořádají závody Světového poháru v běžeckém lyžování. V Horáckém muzeum v bývalé radnici můžete zhlédnout stálou expozici historie lyžování. V renesančním zámku je umístěna Horácká galerie. Na náměstí najdete sochy známých novoměstských rodáků J. Štursy a V. Makovského. Kostel sv. Kunhuty je zdoben sgrafity Karla Němce.

Pasecká skála 3 km (819 m)

Hotelu nejblíž položená skála s možností hrolezeckých výstupů. Vrchol upraven jako vyhlídka.

Sykovec 200 m

Nejvýše položený rekreační rybník na Českomoravské vysočině s písčitým dnem. (14 ha)

Velké Dářko 16 km

Největší rybník na Českomoravské vysočině (205 ha). Centrum vodních sportů.

Westernové městečko 15 km

Westernové městečko Šiklův mlýn u Zvole, je vyhlášenou atrakcí. Můžete se zde projít replikou městečka Divokého západu nebo indiánskou vesnicí, vyzkoušet rýžování zlata a zhlédnout některý z bohatých programů.

Žďár nad Sázavou 11 km

Okresní město. Klášter z roku 1252 později přestavěný na zámek. Dnes je v něm umístěno muzeum knihy. Barokní přestavby realizoval slavný architekt J.B. Santiny. Jeho dílem je i kostel sv. Jana Nepomuckého postavený na vrcholu Zelené hory. Kostel je zapsán v seznamu UNESCO.

Žákova hora 7 km (809 m)

Známý pověstmi opředený vrch s rezervací původního jedlobukového pralesa. Rozvodí Sázavy a Svratky, která pramení na svazích hory ve Stříbrné studánce. U studánky památník vyhlášení CHKO Žďárské vrchy. Naučná stezka. Milíř – památky na pálení uhlí.

Lidová architektura

V mnoha obcích na území Žďárských vrchů se zachovaly četné památky lidové architektury. (Samotín, Blatiny, Křižánky, Borovnice atd.) Na Veselém kopci bylo mnoho staveb soustředěno do skanzenu Vysočiny. Součástí skanzenu je i čtvrť Betlém v Hlinsku (od hotelu cca 25km).

Vrcholová skaliska

Pro mnoho kopců Žďárských vrchů jsou charakteristická vrcholová skaliska. Mnoho z nich slouží jako horolezecké terény a vyhlídkové body. Nejznámější skalní útvary jsou Dráteníčky a Čtyři Palice s výškou stěn až 35m. Při cestě po modré značce z vrcholu Devíti skal směrem na Křižánky skupiny skal tvoří skalní město.

Hrad Pernštejn

Jeden z nejnavštěvovanějších moravských hradů. Dostupný i po železnici z Nového Města na Moravě.

Litomyšl

Historické město s přístupným zámkem. Muzeum a rodiště Bedřicha Smetany.

Maštale

Pískovcové skalní bludiště.

Moravský kras

Nejrozsáhleší soustava krasových jevů a jeskyní v České republice. Známá propast Macocha.

Polička

Město se zachovalým náměstím. Rodiště Bohuslava Martinů.

Zanechat komentář